Łysienie: co się za tym kryje?

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Wywierają ogromny wpływ na naszą pewność siebie, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości i charakteru. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do zmartwień. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego do niego dochodzi? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź – https://www.e-lysienie.pl/ .

Łysienie: problem wielu ludzi
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje aktualnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem dotykający tylko dorosłych panów. Z łysieniem walczą również kobiety, a nawet dzieci. Może ono mieć charakter okresowy, ale również długoterminowy, a nawet trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Jak utrata włosów na nas wpływa?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie musimy wspomnieć, że jest to poważny problem , który wpływa nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna bardzo często zostaje bardzo mocno obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Bardzo dużo osób decyduje się nawet zrezygnować z aktywności zawodowej. Osoby łysiejące nie spotykają się z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. Dlatego tak istotne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy leczenie może być jeszcze skuteczne.

Jakie czynniki prowadzą do utraty włosów?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę utraty włosów. W wielu wypadkach za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-zbyt niski poziom kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem , który często dotyka osoby cierpiące na choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do poważnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie i wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew obiegowej opinii nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono ze znaczną reaktywnością receptorów androgenowych zlokalizowanym  przy mieszkach włosowych. Ten rodzaj łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, jest nieuleczalne. Należy jednak pamiętać, że właściwie dobrane leczenie może istotnie spowolnić postęp choroby.

Dostępne obecnie metody leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga innego podejścia w leczeniu. Preparaty, które wydawane są bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, nasilając wypadanie włosów. Z tego powodu tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane środki pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Zabiegiem, który daje naprawdę zadowalające efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych oraz stymulujących. Bardzo dobrze sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od pewnego czasu robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Stosować można również karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i zwiększa skuteczność innych metod. Metodą, która również przynosi bardzo dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale również licznych chorób neurologicznych. Jeżeli nie podjęto w porę leczenia i włosy wypadły, można postawić na przeszczep włosów. To zabieg , który pozwoli znowu cieszyć się bujną fryzurą.

Łysienie to bardzo duży problem, którego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Dotknąć może każdego bez względu na wiek i płeć. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność i błyskawicznie podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć, że uda się powstrzymać postęp problemu.

Dodaj komentarz