Atrakcje czekające na Majorce

Majorka to jedna z wysp w archipelagu Baleary. Na wyspie zawsze można liczyć na piękną pogodę, nic więc dziwnego, że jest ona bardzo atrakcyjnym kierunkiem podróży nie tylko w wakacyjne miesiące.

Największym miastem Majorki i jednocześnie całego archipelagu jest Palma de Mallorca (http://www.majorkowo.pl/). Symbolem miasta jest gotycka katedra. Duchowym centrum wyspy jest sanktuarium maryjne położone w miejscowości Lluc. Miejsce to przyciąga nie tylko pielgrzymów, ale także licznych turystów. Z sanktuarium warto wybrać się między innymi do jaskiń Coves d`Arta. Stalaktytom i stalagnatom nadano nazwy: Czyściec, Niebo, Piekło. W komnacie Piekło organizowany jest barwny spektakl światło i dźwięk.

Majorka jest idealnym miejscem dla fanów nurkowania. Osoby, które chcą podziwiać podwodny świat mogą skorzystać z lekcji udzielanych w licznych klubach, które działają w każdym nadmorskim kurorcie. Popularnym sportem na wyspie jest również żeglarstwo. W wolnym czasie warto wybrać się całą rodziną do Western Water Park. Majorka zapewnia mnóstwo atrakcji, nie tylko plaże.

Dodaj komentarz